Zmeny v s.r.o.

Ako súkromný, tak aj podnikateľský život prináša rôzne zmeny a je potrebné na ne reagovať. Prispôsobiť sa meniacim podmienkam či využiť nové príležitosti je jedným zo základných pilierov úspechu každej spoločnosti.

Či už ide o bežné zmeny údajov spoločnosti ako napr. adresa sídla, zmeny osobných údajov spoločníkov/konateľov napríklad po zmene trvalého pobytu alebo rozšírenie predmetov podnikania, s nami ich zvládnete pohodlne, rýchlo a bez starostí.

Rovnako sme tu pre vás aj v prípade potreby zložitejších zmien, ako sú napríklad prevody obchodných podielov či navyšovanie základného imania vstupom nového spoločníka do firmy.

 

Ako prebieha zmena v s.r.o.?

1. krok
Vyplnenie objednávky

Vyplníte objednávkový formulár s potrebnými údajmi. Tento krok Vám zaberie cca 10 minút, zadávate len nevyhnutné údaje vyžadované legislatívou. K dispozícii máte aj stručnú nápovedu priamo pri jednotlivých poliach formuláru. Ak by ste si neboli niečím istý, kontaktujte nás a pomôžeme vám.

2. krok
Podpis dokumentov

Po odoslaní objednávky vám prídu na email údaje k vykonaniu úhrady. Následne po prijatí platby vám zašleme (opäť emailom) potrebné dokumenty ktoré obsahujú vami zadané údaje z objednávkového formulára. Dokumenty si vytlačíte a podpíšete – podpis musí byť úradne overený, na matrike alebo u notára. Ak disponujete občianskym preukazom s eID a zaručeným elektronickým podpisom, môžete ich podpísať týmto spôsobom.

3. krok
Hotovo

Posledný krok je plne v našej réžii – zabezpečíme samotný zápis zmeny v spoločnosti do obchodného registra.

Keď je všetko hotové, informujeme vás o úspešnom dokončení procesu a zároveň obdržíte aktualizovaný výpis z OR.

Najčastejšie otázky

Kedy a akým spôsobom sa preukazuje základné imanie a aká je jeho výška?

Základné imanie stačí preukázať pri zakladaní spoločnosti. Nie je potrebné ho skladať na účet v banke, je možné ho zložiť aj v hotovosti. Slúži na to dokument Vyhlásenie správcu vkladu. Minimálne výška základného imania spoločnosti s r.o. je 5000 Eur.

Viac info

Je potrebné mať k založeniu elektronický občiansky preukaz alebo nejaké špeciálne technické vybavenie (softvér a pod.)?

Nie, bez problémov cez nás založíte s.r.o. bez akýchkoľvek zvláštnych požiadaviek na technické prostriedky. Stačí vám bežný počítač, notebook alebo podobné zariadenie cez ktoré vyplníte objednávkový formulár na našom webe. Overený podpis na vytlačených dokumentoch vyriešite na matrike (ktoromkoľvek mestskom či obecnom úrade) alebo u notára.

Viac info

Je pre založenie nevyhnutné ísť osobne na niektorý z úradov, prípadne priamo k vám?

Nie, všetky podania na príslušné inštitúcie zabezpečíme za vás. Rovnako nie je potrebná ani osobná návšteva našej kancelárie. Jediné čo potrebujete vyriešiť fyzicky, je návšteva ľubovoľnej matriky alebo notára kvôli overenie podpisov na dokumentoch k založeniu. (V prípade ak disponujete zaručeným el. podpisom, ani toto nie je potrebné).

Viac info

Sú nejaké dodatočné poplatky alebo náklady ktoré súvisia so založením spoločnosti a nie sú zahrnuté v cene vašich služieb?

Jediným takým nákladom je cena za overenie podpisu, čo je suma od cca 1,50 Eur na matrike, prípadne o niečo viac u notára. Zvyčajne (pri bežnej vlastníckej štruktúre) potrebujete overiť 4-5 podpisov.

Viac info

Aká je cena za zmeny v s.r.o.?

Kompletná služba
Zmeny v s.r.o.
89 €
  • viaceré zmeny naraz v cene
  • vrátane súdneho poplatku za zápis do OR

Referencie