FAQ – Časté otázky

Základné imanie stačí preukázať pri zakladaní spoločnosti. Nie je potrebné ho skladať na účet v banke, je možné ho zložiť aj v hotovosti. Slúži na to dokument Vyhlásenie správcu vkladu. Minimálne výška základného imania spoločnosti s r.o. je 5000 Eur.

Nie, bez problémov cez nás založíte s.r.o. bez akýchkoľvek zvláštnych požiadaviek na technické prostriedky. Stačí vám bežný počítač, notebook alebo podobné zariadenie cez ktoré vyplníte objednávkový formulár na našom webe. Overený podpis na vytlačených dokumentoch vyriešite na matrike (ktoromkoľvek mestskom či obecnom úrade) alebo u notára.

Nie, všetky podania na príslušné inštitúcie zabezpečíme za vás. Rovnako nie je potrebná ani osobná návšteva našej kancelárie. Jediné čo potrebujete vyriešiť fyzicky, je návšteva ľubovoľnej matriky alebo notára kvôli overeniu podpisov na dokumentoch k založeniu. (V prípade ak disponujete zaručeným el. podpisom, ani toto nie je potrebné).

Jediným takým nákladom je cena za overenie podpisu, čo je suma od cca 1,50 Eur na matrike, prípadne o niečo viac u notára. Zvyčajne (pri bežnej vlastníckej štruktúre) potrebujete overiť 4-5 podpisov.

Od momentu kedy od vás obdržíme podpísané dokumenty, je spoločnosť zapísaná do Obchodného registra zvyčajne za 10-15 pracovných dní. Výsledný čas v konkrétnom prípade závisí len od rýchlosti práce Živnostenského úradu a Obchodného registra. Proces nie je možné skrátiť, tieto úrady neponúkajú možnosť zrýchleného konania ani formou vyššieho poplatku. Za nás môžeme garantovať, že všetky kroky realizujeme čo najrýchlejšie ako sa dá. Ak potrebujete začať podnikať skôr, je pre vás riešením kúpa ready-made spoločnosti.

Závisí to od viacerých faktorov. Avšak zo samotnej funkcie konateľa ako takej, ani z postavenia osoby ako spoločníka, nevyplýva povinnosť platiť odvody do Sociálnej poisťovne. Ako konateľ musíte platiť len preddavok do zdravotnej poisťovne v minimálnej mesačnej výške (aj to len v prípade, ak zároveň už nemáte iný pracovný pomer v rámci ktorého tento odvod platíte).

Určite potrebujete sídlo pre spoločnosť. Môže to byť ľubovoľný vlastný alebo prenajatý byt, dom či nebytový priestor s pridelenou adresou a budete potrebovať súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla (tlačivo je jedným z dokumentov, ktoré od nás obdržíte). Samozrejmosťou je vek nad 18 rokov, platný občiansky preukaz a spôsobilosť na právne úkony.

Nemôžete mať nedoplatky voči daňovému úradu a Sociálnej poisťovni. Rovnako nesmie byť voči vám vedené exekučné konanie. Ako osoba môžete byť jediným spoločníkom v maximálne 3 spoločnostiach (t.j. ak má s.r.o. viacerých spoločníkov, nepočíta sa do tohto limitu). Nedoplatky voči zdravotnej poisťovni nie sú prekážkou.

Počet živností nie je ničím limitovaný. Zároveň platí, že neobmedzený počet voľných živností máte bez poplatku, v cene založenia. Za každú viazanú alebo remeselnú živnosť, sa dopláca suma 7,50 Eur, čo je výška poplatku živnostenskému úradu.

Ako vám vieme pomôcť?

Máte otázku ohľadne našich služieb? Máte predstavu čo chcete dosiahnuť, ale nie ste istý aké riešenie potrebujete? Ozvite sa nám a zistíme čo pre vás vieme urobiť!